صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » کار آفرینی  »  پاورپوینت طرح توجیهی زنبور عسل ۴۱ اسلاید

پاورپوینت طرح توجیهی زنبور عسل ۴۱ اسلاید

دانلود پاورپوینت طرح توجیهی زنبور عسل ۴۱ اسلاید
توضیحاتی درباره زنبور عسل:
زنبوران عسل معمولاً از ماده قندی مخصوصی که در ریشه گلها قرار داده شده است، می مکند و آن را جمع آوری می کنند. ولی زنبور شناسان می گویند کار زنبوران تنها استفاده از این ماده نیست. بلکه احیاناً از تخمدان گلها و ده برگها ومیوه ها نیز استفاده می کنند که قرآن از گل اینها تعبیر به ” من کل ثمرات” کرده است.
جعبه عجیبی که از دانشمند زیست شناس”متر لینگ” نقل شده است اهمیت تعبیر قرآن را آشکار می سازند. آنجا که می گوید:
همین امروز اگر زنبور عسل ( اعم از اهلی و وحشی) از بین برود یکصد هزار نوع از گیاهان و گلها و میوه های ما از بین خواهد رفت. در حقیقت آنچه که زنبوران عسل از آن می خورند و انواع میوه هایی که به کمک انها شکل می گیرد و با این حال چه پر معنی است کلمه ” من کل ثمرات”

تغذیه زنبور عسل:
غذای زنبور عسل از طریق طبیعی و مصنوعی تأمین می شود. در تغذیه طبیعی زنبوران عسل از گرده گل و نوش شهد استفاده می کند. بنابراین وجود گیاه و همچنین گلها در تغذیه طبیعی زنبور عسل اهمیت خاصی دارد. با فراوان شدن غذا، تخم ریزی زیاد می شود. و زنبوران با کمبود مکان مواجه می شوند و غریزه طبیعی موجب می شود که ملکه با تعدادی از زنبوران به بیرون کندو بروند و روی شاخه ها جایی را انتخاب کنند و زنبور دار در آن محل کندو دوم را برای زنبوران می سازد و از آن به بعد زنبورهای عسل در آنجا زندگی می کنند.

زندگی عجیب زنبوران:
در گذشته کمتر و امروزه بر اثر مطالعات زیاد دانشمندان بسیار زیاد این نکته ثابت شده است که زنبوران عسل دارای زندگی بسیار منظم و توأم با برنامه ریزی و تقسیم کار و مسئولیت و نظام بسیار دقیق است. شهر زنبوران از پاکیزه ترین و منظم ترین شهرهاست.
(مترلینگ) این دانشمند بزرگ نیز اینچنین گفته است:
ملکه در شهر زنبوران عسل آن طور که ما تصور می کنیم فر مانروا نیست بلکه او نیز مثل سایر افراد این شهر مطیع قواعد و نظامات کمی می باشد ما نمی دانیم که این قوامین و نظامات از کجا وضع می شود و به انتظار این هستیم که شاید بتوانیم به این موضوع پی ببریم و واضح این مقررات را بشناسیم ولی فعلاً به طور موقت آن را ( روح کندو) می خوانیم.

 

فهرست مطالب
۱٫ توضیحاتی در باره زنبور عسل
۲٫ تغذیه زنبور عسل
۳٫ زندگی عجیب زنبوران
۴٫ رنگ عسل
۵٫ خواص غذایی عسل
۶٫ درمان بیماریهای خون
۷٫ خواص دارویی عسل
۸٫ درمان بیماریهای قلبی
۹٫ درمان بیماریهای گوارشی
۱۰٫ درمان بیماریهای کبدی
۱۱٫ درمان بیماریهای کلیه
۱۲٫ درمان بیماریهای چشم
۱۳٫ گروه زنبوران عسل مصنوعی و تغذیه آنها
۱۴٫ طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل (۱۰۰۰ کندو )


تعداد صفحات : 41 | فرمت فایل : پاورپوینت

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود