صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » مکانیک  »  مقاله سیستم دزدگیر خودرو

مقاله سیستم دزدگیر خودرو

دانلود مقاله سیستم دزدگیر خودرو
محصولی که در این طرح جهت بررسی های فنی و اقتصادی مورد مطالعه قرار می گیرد سیستم دزدگیر خودرو نام دارد که در خودروهای سواری به منظور افزایش ضریب حفاظتی در مقابل سرقت از آن استفاده به عمل می آید. نحوه تولید محصول درداخل واحد، با توجه به ماهیت اجزاء تشکیل دهنده آن که غالباً در برگیرنده قطعات الکترونیکی می باشد، بر مبنای طراحی – مونتاژ برنامه ریزی خواهد شد. همچنین تجهیزات تولیدی در برگیرنده امکانات ساده مونتاژ و کنترل کیفیت توام با آن خواهد بود.
حجم تولید سالیانه محصول با توجه به بررسی بازار تقاضای آن جهت تأمین از نیاز داخلی، به میزان ۵۰۰۰۰ دستگاه در نظر گرفته شده و مواد اولیه مصرفی اصلی که شامل اجزاء الکترونیکی و برقی می باشد، در عین حال خارجی بودن، از بازار قطعات در داخل قابل تهیه خواهد بود و نیز قطعات تزئینی مانند قاب برد اصلی و … براساس سفارش، از تولید کنندگان داخلی قابل تأمین می باشد.
در ادامه جدول ۱-۱ به طور خلاصه به ویژگیهای سرمایه گذاری و اقتصادی طرح پرداخته است.
مقدمه
هر محصول ویژگیها و مشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی، مالی و اقتصادی طرح، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند. شناخت صحیح مشخصات و انواع مختلف محصول، بدون تردید، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیریهای لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود.
در این ارتباط یکی از مؤثرترین روشهای قابل استفاده، به کارگیری استانداردهای مدون ملی و جهانی هر یک از محصولات می باشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است تا شماره تعرفه گمرکی (نامگذاری بروکسل) محصولات نیز مشخص گردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.
۲-۱ تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول
در این بخش نام و کاربرد، طبقه بندی، مشخصات فنی، بسته بندی، شماره تعرفه گمرکی و استانداردهای محصول مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۱-۱-۲ نام و کاربرد محصول
نام محصول دزدگیر خودرو کاربرد آن به عنوان وسیله ای هوشمند جهت پیشگیری از سرقت خودرو از طریق اعلام صدا توسط آژیر مخصوص یا بوق می باشد.
۲-۱-۲ طبقه بندی محصول
به طور کلی طبقه بندی دزدگیرها براساس راه اندازی آن قابل تفکیک می باشد که از آن جمله سیستمهای عملکردی کلید فشاری، سنسور مغناطیسی، سنسور نوری و نیز سنسورهای ارتعاشی یا ضربه ای قابل ذکر خواهند بود که سیستم مورد نظر در این طرح شامل واحد مرکزی و فرمان کنترل از راه دور جهت کاربری در نوع ارتعاشی (ضربه ای) می باشد.
۳-۱-۲ مشخصات فنی محصول
سیستم دزدگیر مورد نظر دراین طرح از نوع حساس در مقابل لرزش یا ضربه می باشد که در اثر تحریک شدن درب از طریق پمپهای عمل کننده درب باز کن فعال می گردد و دارای ویژگیهای ذیل می باشد:
– برق مصرفی DC12V
– مکانیزم عملکرد الکترونیکی
– فرمان کنترل از راه دور جهت فعال یا غیرفعال نمودن سیستم
۴-۱-۲ بسته بندی محصول
این محصول به صورت تک واحدی در جعبه مقوایی به ابعاد ۲۰×۱۵×۵ سانتیمتر با بستر داخلی از جنس یونولیت جهت محافظت از صدمات ناشی از ضربه و خطر سقوط درحمل و نقل و انبار محصول به بازار عرضه می گردد.
۵-۱-۲ شماره تعرفه گمرکی و مجوزهای لازم
در داد و ستدهای بین المللی جهت کد بندی کالاها امر صادرات و واردات و تعیین حقوق گمرکی و سود بازرگانی، بیشتر از دو نوع طبقه بندی استفاده می شود. یکی از این طبقه بندیها نام گذاری بروکسل و دیگری طبقه بندی مرکز استاندارد تجارت بین المللی می باشد.
روش طبقه بندی مورد استفاده در بازرگانی خارجی ایران، طبقه بندی بروکسل است که بنابر نیازها و کاربردهای خاص موجود، بعضاً تقسیم بندیهای بیشتری در زیر تعرفه ها انجام گرفته است.
در جدول (۱-۲) شماره تعرفه گمرکی، کد سیستم هماهنگ شده (زیر تعرفه)، نوع کالا، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و شرایط ورود محصول درج گردیده است.
 


تعداد صفحات : 102 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود