صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » متفرقه » دانش آموزی  »  تحقیق پیرامون حجاب و عفاف

تحقیق پیرامون حجاب و عفاف

Research on hijab and chastity

دانلود تحقیق پیرامون حجاب و عفاف

مقدمه:
خورشيد حقيقت همواره در آسمان دلهاى باورمند طلوع مى كند و با حـضـور نور، ظلمتـهاى ضـلالت غروب مى كند. از آن روز كه بـاغبـان هدايت، محمد (ص)، پاى بـر گلستان هستى نهاد, بـا دستان الهى خود بـذر حقيقت را در سرزمين وجود انسانها بـيافشاند و معرفت را كه دردانه گمشده فطرتها بود، به ارمغان آورد.
آرى؛ از آن روز گلهاى بينش و بصيرت يكى پس از ديگرى شكفتند و در گستره گيتى عطرافشانى كردند. او نماز را آورد تا ستونى محكم براى بناى انسانيت باشد و تنديسى براى تقوا ساخت بـا حكم روزه, و حـج را كه كنگره اى همه ساله بـود, تـا مسلمانان دين بـاور بـه زيارت خدا و بندگان خدا روند و … .
و آن گاه كه اكسير معرفت در جان مومنان جـاى گرفت و بـرجـهاى بـلند اصول دين و فروع آن از منظر آنان هويدا گشـت، حـكمى ديگر آمد. حكمى به عظمت همه زيباييها و حكمتها؛ حكم حجاب. در مدينه، آنجـا كه مدنيت و تـمدن جـلوه گر مى شـود, بـايد بـا قانونهاى انسانى و الهى زيست و «حجـاب»، قانونى است الهى كه تجلى تمدن است.
رسـول خـدا(ص), آن گـاه كـه شـناخـت و معـرفـت, ميهمان دلهاى مسلمانان شد, حكم حجـاب را آورد؛ تـا بـا آگاهى و بـصيرت آن را پذيرا بـاشـند؛ يعنى احـكام ديگر در مكه بـيان شـد و حـجـاب در مدينه النبى. در اين تحقیق از جـمله بـه اين مبـاحـث پـرداخـتـه خـواهد شد:
عفاف و حجاب و تعريف آنها، فلسفه حجاب و آثار فردى و اجتماعى آن، ريشه يابى بى حجابى و بدحجابـى در غرب و شرق, بـويژه كشورهاى اسلامى و محدوديتهاى حجاب و تطبيق با جامعه امروز.

فهرست مطالب:
مقدمه
حجاب و عفاف و تعريف آنها
فلسفه حجاب و آثار فردى و اجتماعى آن
حجاب، حق خدا
حرمت زن
زن و فلسفه حجاب
حجاب از نظر قران
تجزيه و تحليل آيه 30 سوره نور
شرح کوتاه
منظور از زينت چيست؟
پی‏ نوشت‏ها (منابع)


تعداد صفحات : 20 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود