صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » معماری  »  پاورپوینت گچ بری دوره اسلامی

پاورپوینت گچ بری دوره اسلامی

این پاورپوینت در مورد گچ بری دوره اسلامی می باشد و هنر گچ بری را در دوران اسلامی مورد بررسی قرار می دهد. این تحقیق به دانشجویان رشته های معماری ، تاریخ ، هنر و دیگر رشته های مرتبط با آن پیشنهاد می گردد.

مقدمه
یکی از مصالح اصلی معماری ایرانی گچ است که با توجه به قابلیت‌های ویژه آن همواره مورد توجه هنر مندان ومعماران واقع شده است. به طوری که از جنبهٔ تزئینی ان علاوه بر ایستای مورد توجه قرار گرفته است و به صورت یکی از هنرهای تزئینی در امده است. و در این راه سیز تحولی و تکاملی خویش را در بستر تکاملی ایران طی نموده و فراز و نشیب‌ها را پشت سر گذاشته گاهی مورد توجه قررار گرفته و زمانی مورد بی مهری واقع شده است و هنر مندان ایرانی در این زمینه توجه همگان را به خود جلب کرده‌اند.

با حمله اعراب به ایران دوره جدیدی در تاریخ صنعت این مرزبوم شروع می شود و پاره ای از هنر ها مدت های مدید چون دوران گذشته ادامه مییابد و عناصر اصلی فرهنگ ساسانی در چهار چوب فرهنگ اسلامی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. نیروهای اسلام با نفوذ به ایران هیچ نوع معماری و هنری را تولید نکردند زیرا اصلا هنر نداشتند ولی هنر و صنعت این مرزوبوم را به اقصی نقاط مناطق تحت تسلط خود بردند.


تعداد صفحات : 21 | فرمت فایل : پاورپوینت

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود