صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت پهنای باند چیست

پاورپوینت پهنای باند چیست

پهنای باند به حداکثر میزان داده‌ای که می‌توان در یک بازه زمانی مشخص از یک اتصال شبکه عبور داد، اشاره می‌کند. به عبارت دیگر، پهنای باند نشان می‌دهد که یک شبکه چقدر سریع می‌تواند اطلاعات را ارسال و دریافت کند. پهنای باند بر حسب بیت بر ثانیه (bps) یا مگابیت بر ثانیه (Mbps) اندازه‌گیری می‌شود. هرچه پهنای باند بیشتر باشد، سرعت انتقال اطلاعات نیز بیشتر خواهد بود.

پاورپوینت پهنای باند چیست

بخشی از متن پاورپوینت:
پهنای باند معمولاً بر حسب بیت در ثانیه، مانند ۶۰ مگابیت بر ثانیه یا ۶۰ مگابیت بر ثانیه بیان می شود تا نرخ انتقال داده ۶۰ میلیون بیت (مگابیت) در هر ثانیه را توضیح دهد؛ درک کردن پهنای باند به عنوان یک اصطلاح فنی در زمانی برایتان کاربردی است که بخواهید اتصال اینترنتی سریع تری داشته باشید و تنظیمات خود را اعمال کنید.
هدف از گردآوری این مقاله آشنایی با عبارت پهنای باند و اهمیت آن است.

در مورد پهنای باند
از سال ۱۹۹۴، اینترنت از یک فناوری خاص که عمدتاً برای اتصال آزمایشگاه‌هایی که در تحقیقات دولتی مشغول به کار هستند، به بخش کلیدی زندگی روزمره تبدیل شده است. گزارش شده است که در سال ۱۹۹۵، ۰.۶۸ درصد از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی داشتند.

مردم اکنون برای برقراری ارتباط، خرید کالا، کسب درآمد، دسترسی به اطلاعات و سرگرمی به اینترنت وابسته هستند؛ در طول سال‌ها، این فناوری از نظر محتوا سنگین‌تر، پیچیده‌تر و پرجمعیت‌ تر شده است، به این معنی که مقدار پهنای باند مورد نیاز برای استفاده مؤثر از آن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

در بیانی دیگر، پهنای باند شبکه اندازه‌گیری است که حداکثر ظرفیت یک پیوند ارتباطی سیمی یا بی‌سیم را برای انتقال داده‌ ها از طریق اتصال شبکه در مدت زمان معین نشان می‌دهد، برای مثال داده ها از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل می شوند درست مانند جریان آب از طریق لوله ها از یک نقطه تأمین به شیرها می باشد.

به طور معمول، پهنای باند به تعداد بایت، گیگابیت، کیلوبایت یا مگابایت نمایش داده می شود که در ۱ ثانیه می تواند منتقل شود؛ حجم داده‌های انتقالی متفاوت است و میتواند بر نحوه کارآمدی یک رسانه انتقال مانند اتصال به اینترنت تأثیر گذار باشد همچنین هر چه پهنای باند بیشتر باشد، کامپیوتر سریع‌تر اطلاعات (از جمله ایمیل ها یا فیلم های پخش شده) را از اینترنت دانلود می کند.
کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) سرعت اینترنت باند پهن را به عنوان اتصالات با پهنای باند 25 مگابیت در ثانیه برای دانلود و سه مگابیت در ثانیه برای آپلود تعریف می کند.

این اتصال می‌تواند یک گلوگاه داشته باشد که در آن یک شبکه با کمترین سرعتی که همزمان به چندین رایانه می‌رود محدود می‌شود. رایانه‌های بیشتری که به سرعت پهنای باند یکسانی متصل می‌شوند، پهنای باند را برای همه کسانی که اتصال مشابهی را به اشتراک می‌گذارند کاهش می‌دهند.

پهنا باند چگونه کار می کند؟
هرچه یک اتصال داده، پهنای باند بیشتری داشته باشد، داده های بیشتری را می تواند در یک زمان ارسال و دریافت کند؛ برای درک بهتر، پهنای باند را می توان با حجم آبی که می تواند از طریق یک لوله عبور کند مقایسه کرد، هرچه قطر لوله بیشتر باشد، آب بیشتری می تواند در یک زمان از آن عبور کند؛ پهنای باند بر اساس این اصل کار می کند و هرچه ظرفیت پیوند ارتباطی بیشتر باشد، داده های بیشتری می تواند در هر ثانیه از آن عبور کند.

هزینه اتصال به شبکه با افزایش پهنای باند افزایش می یابد؛ بنابراین، پیوند 1 گیگابیت در ثانیه (Gbps) Dedicated Internet Access (DIA) گران‌تر از پیوندی است که بتواند 250 مگابیت در ثانیه (Mbps) توان پردازشی را اداره کند.

منظور از پهنای باند هاست
به مبادله و جابه جایی اطلاعات بر روی هاست شما در زمان مشخص( معمولا در طول یک ماه)؛ ترافیک ماهانه یا  پهنای باند هاست می گویند که توسط شرکت ارائه دهنده در اختیار کاربران قرار می گیرد؛ این میزان ترافیک بر اساس گیگابایت محاسبه می شود که در اول هر ماه میلادی خریداری می کنید.در صورت محدود بودن پهنای باند؛ با اتمام مقدار ترافیک مورد نظر سایت شما از دسترس خارج می شود و با خطایی مواجه می شوید که می توانید از طریق شرکت ارائه دهنده تمدید کنید و نسبت به ارتقا سرویس اقدام نمایید؛ البته برخی از سرویس دهندگان؛ پهنای باند را به شکلی نا محدود(مصرف منصفانه) ارائه می دهند.

لازم است اشاره ای به موارد مصرف پهنای باند داشته باشیم که مواردی مانند دانلود و آپلود فایل در سایت، ایمیل، بازدید از سایت، دانلود و آپلود با ftp در مصرف میزان پهنای باند موثرند؛ برای مثال اگر پهنای باند ماهیانه شما ۲۰ گیگابایت که معادل ۲۰۰۰۰ مگا بایت باشد و فایل ۱ مگابایتی در سایت داشته باشید؛ این فایل در طول یک ماه ۲۰۰۰۰ مرتبه می تواند توسط بازدیدکنندگان دانلود شود؛ لذا بهتر است بر حسب نیاز و موارد ذکر شده پهنای باند مصرفی را مدیریت نمایید.

فهرست مطالب:
پهنا باند چگونه کار می کند؟
منظور از پهنای باند هاست
پهنا باند سایت
تفاوت معنایی پهنا باند
اهمیت پهنای باند
انواع پهنا باند
عوامل مؤثر بر عملکرد شبکه
نحوه اندازه گیری پهنا باند
انتخاب پهنای باند مناسب برای سایت خود
روش های افزایش پهنای باند
پهنا باند بر حسب تقاضا


تعداد صفحات : 45 | فرمت فایل : پاورپوینت

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود