صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت اصول حسابداری 3

پاورپوینت اصول حسابداری 3

اصول حسابداری 3 به مباحثی مانند حسابداری شعب، صورت جریان وجوه نقد، تجزیه و تحلیل صورت های مالی، حسابداری صنعتی و بهای تمام شده می‌پردازد. این درس برای دانشجویان رشته حسابداری و سایر رشته‌های مرتبط، درک عمیق‌تری از مفاهیم حسابداری و کاربرد آنها در دنیای واقعی را فراهم می‌کند.

پاورپوینت اصول حسابداری 3

بخشی از متن پاورپوینت:
حسابداری شعب (Branch Accounting) یک سیستم حسابداری است که حساب‌های جداگانه‌ هر شعبه یا محل عملیاتی یک سازمان در آن نگهداری می‌شود. از این شیوه حسابداری معمولاً در شرکت‌هایی که پراکندگی جغرافیایی دارند، شرکت‌های چندملیتی و اپراتورهای زنجیره‌ای استفاده می‌شود.در حسابداری شعب، هر شعبه به عنوان یک نهاد متفاوت در نظر گرفته می‌شود و دفاتر حساب‌های مختلف به صورت جداگانه برای آن‌ها ثبت و نگهداری می‌گردد. این حساب‌های جداگانه شامل اقلامی مانند موجودی کالا، حساب های دریافتنی، دستمزد، تجهیزات و هزینه‌هایی مانند اجاره و بیمه و وجوه نقد می‌شود.

حسابداری شعب سیستمی است که در آن برای هر شعبه حساب‌های جداگانه در نظر گرفته می‌شود. این شعب بر اساس موقعیت جغرافیایی تقسیم شده اند و هر بخش دارای مراکز سود و هزینه هستند. در این سیستم حسابداری، تراز آزمایشی، صورت سود و زیان و ترازنامه به طور جداگانه توسط هر شعبه تهیه می‌شود.در شیوه حسابداری شعب، معمولاً هر شعبه موظف است دفاتر خود را تهیه و نگهداری کند و در موعد مقرر به دفتر مرکزی بفرستد تا با سایر واحدها ترکیب شود. حسابداری شعب به افزایش شفافیت و شناخت وضعیت جریان نقدی شرکت‌ها کمک می‌کند و یک تصویر مالی کلی و جامع به مدیران ارائه می‌کند.

حسابداری شعب کجا استفاده می‌شود؟
حسابداری شعب در سازمان‌هایی که شعبه‌ها یا بخش‌های کاری متفاوتی دارند اما آن شعب یا بخش‌ها به طور قانونی به عنوان یک شرکت فرعی راه اندازی و ثبت نشده‌اند،کاربرد دارد. پس “شعبه” قطعاً یک شخص حقوقی مجزا نیست، بلکه زیرشاخه یا شعبه‌ای مستقل است که دفاتر خود را نگهداری می‌کند.

حسابداری شعب را نباید با حسابداری بخش‌ها یا دپارتمان اشتباه گرفت، زیرا با اینکه معمولا همه شرکت‌ها حساب‌های جداگانه‌ای برای هر دپارتمان دارند، اما همه این بخش‌ها و دپارتمان‌ها در یک مکان مشابه کار می‌کنند. در حالی که یک شعبه به عنوان یک نهاد جغرافیایی مجزا از یک سازمان یا شرکت تعریف می‌شود.

فهرست:
حسابداری شعب
هدف از ایجاد شعب
حسابداری شعب کجا استفاده می‌شود؟
انواع شعبه
حسابداری مالی چیست؟
حسابداری مدیریت چیست؟
حسابداری صنعتی چیست؟
حسابداری قیمت تمام شده  و روش هزینه‌یابی سفارش کار
هزینه‌یابی مرحله‌ای
هزینه‌یابی استاندارد
تجزیه و تحلیل هزینه‌ها ،حجم فعالیت و سود
گردش وجوه نقد
صورتهای مالی تلفیقی
سیستم عملیات حسابداری متمرکز
سیستم کنترلی شعبه
سیستم عملیات حسابداری غیرمتمرکز
روشهای قیمت گذاری کالای ارسالی به شعبه
محاسبه بهای تمام شده کالای فروش رفته در موسسات بازرگانی
سرفصل هایی که در مراکز دفتر افتتاح میشود
چه روش‌هایی برای حسابداری شعب وجود دارد؟


تعداد صفحات : 30 | فرمت فایل : پاورپوینت

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود