صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت اثرات مثبت و منفی استفاده از اینترنت

پاورپوینت اثرات مثبت و منفی استفاده از اینترنت

پاورپوینت اثرات مثبت و منفی استفاده از اینترنت

پاورپوینت اثرات مثبت و منفی استفاده از اینترنت
اینترنت چیست؟
اینترنت یک شبکه جهانی است که شامل میلیون‌ها کامپیوتر متصل به هم از سرتاسر دنیا بوده و اجازه انتقال انبوهی از داده‌ها و اطلاعات را میان کامپیوترهای موجود می‌دهد.

علائم اعتیاد به اینترنت
به همان میزان که اینترنت گسترش پیدا می‌کند و بیشتر در معرض استفاده قرار می‌گیرد، بیشتر نیز می‌تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد افراد شود. استفاده بیش از حد و افراطی از اینترنت باعث بروز پدیده‌ای به نام «اعتیاد به اینترنت» شده است. اعتیاد به اینترنت یا وابستگی رفتاری به اینترنت صرف نظر از این که آن را یک آسیب روانی یا معضل اجتماعی بدانیم پدیده‌ای است مزمن و فراگیر که با صدمات جدی جسمانی، مالی، خانوادگی، اجتماعی و روانی همراه است. عوارض اعتیاد به اینترنت تمام جنبه‌های زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

افرادی که به اینترنت اعتیاد دارند، هزینه روزافزون زیادی برای حضور هر روزه خود در اینترنت صرف می‌کنند، زمانی که در تماس با اینترنت نیستند، دچار احساس و هیجانات ناخوشایندی مانند اضطراب، افسردگی و مانند آن می‌شوند و بعد از مدتی نسبت به اثرات ناخوشایندی که اینترنت بر زندگی آن‌ها می‌گذارد، عادت می‌کنند مانند؛ عقب افتادن از کارهای روزانه‌ی خود.

گذارندن زمان بیش از حد در اینترنت

  • مشغولیت ذهنی بیش از حد برای استفاده از اینترنت
  • ناتوانی در کنترل کردن میزان استفاده خود از اینترنت
  • کاهش فعالیت‌ها مهم اجتماعی، تحصیلی و خانوادگی فرد و بی توجهی نسبت به آن‌ها
  • استمرار انجام رفتار، عليرغم آگاهی از اثرات منفی انجام آن رفتار بر مسائل روانی، اجتماعی، مالی و جسمی
  • به وجود آمدن «سندرم تحمل» در اعتیاد به اینترنت
  • بی قرار بودن در زمان عدم دسترسی به اینترنت

عوارض و پیامد‌های اعتیاد به اینترنت
عوارض و پیامد‌های جسمانی اعتیاد به اینترنت

مشکلات جسمانی مانند کم خوابی، چاقی، عدم رعایت بهداشت شخصی، عدم تمرکز، خشکی چشم درد ناحیه کمر و دست از پیامد‌های جسمانی اعتیاد به اینترنت هستند.

پیامد‌های روان شناختی
عوارض و پیامد‌های ارتباطی اعتیاد به اینترنت
پیامد‌های شغلی
عوارض و پیامد‌های تحصیلی اعتیاد به اینترنت
پیامد‌های اجتماعی

مزایای استفاده از اینترنت
استفاده از اینترنت مزایای زیادی به همراه دارد، از جمله دستیابی به اطلاعات. بعلاوه، اینترنت به مردم این امکان را می دهد که براحتی و به سرعت ارتباط برقرار کنند.

منابع اطلاعاتی
اطلاعات احتمالاً بزرگ‌ترین مزیتی است که اینترنت ارائه می‌دهد. اینترنت یک گنجینه اطلاعات مجازی است.  به عبارت دیگر یافتن منابع مورد نیاز در کمترین زمان، مزیتی عمده برای محققان و نیز دانشجویان به حساب می آید.

ارتباط سریعتر
برقراری ارتباط از طریق چت و شبکه های اجتماعی به افراد کمک کرده است به آسانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بطور پیوسته از هم خبردار باشند. بر خلاف نامه که یک یا چندین روز طول می کشد تا به مقصد خود برسد.

خرید بصورت آنلاین نیز قابلیتی است که تبدیل به مزیتی بزرگ برای بسیاری مصرف کنندگان شده است،

سرگرمی
سرگرمی یکی دیگر از دلایل محبوب استفاده از اینترنت است، چراکه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در اینترنت گشت‌وگذار کنند. دانلود و بهره‌برداری از بازی‌ها یا فقط گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های مشهور برخی از کاربردهایی است که مردم کشف کرده‌اند.


تعداد صفحات : 19 | فرمت فایل : پاورپوینت

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود