صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  نقشه مجتمع تجاری اداری

نقشه مجتمع تجاری اداری

نقشه مجتمع تجاری اداری

پروژه مجتمع تجاری اداری
نقشه های مجتمع اداری تجاری 12 طبقه ای
جزئیات پروژه :
3 طبقه زیر زمین
طبقه همکف
8 طبقه بالای همکف
در کل 12 طبقه

شامل : پلان های مبلمان ، پلان های اندازه گذاری ،نمای شمالی،نمای جنوبی،نمای شرقی،نمای غربی،مقطع a-a و مقطع b-b ,فهرست نقشه ها ، ضخامت قلم ها

مهم‌ترین نکات طراحی فضای تجاری:
دسترسی آسان از خیابان‌های اطراف
دعوت‌کنندگی فضا
وجود فروشگاه‌های بزرگ و دل‌باز
وجود سیرکلاسیون واضح
داشتن پارکینگ مناسب
وجود کاربری‌های مختلف
تهویه مناسب هوا

1. دسترسی آسان از خیابان‌های اطراف
فضای تجاری، باید در منطقه‌ای طراحی شود که علاوه‌بر اینکه دسترسی به آن آسان باشد و از طریق وسایل نقلیه عمومی مکان رسیدن به آن وجود داشته باشد؛ کم‌ترین ترافیک در اطراف آن دیده شود. در این حالت تمایل خریدار و بازدیدکننده بیشتر می‌شود.

2. دعوت‌کنندگی فضا
معمولا خریدار، بازدیدکننده و حتی عابری که در حال عبور از مقابل مجتمع تجاری است، اگر عاملی را بر مبنای دعوت‌کنندگی در ورودی فضای تجاری ببیند تمایلش برای ورود به آن بیشتر می‌شود. پس سعی کنید از رنگ، فرم‌های خاص و… برای دعوت‌کنندگی، در ورودی فضاهای مختلف استفاده کنید.

3. وجود فروشگاه‌های بزرگ و دل‌باز
به‌خاطر رفت‌و‌آمدهای زیاد در مکان‌های تجاری، بهتر است فضاها با ابعاد بزرگ و ارتفاع بلند طراحی شوند. تا محیط کافی برای رفت‌وآمد، توقف، ورود، استراحت و… وجود داشته باشد.

4. وجود سیرکلاسیون واضح
در طراحی پلان و مسیرها باید سعی داشته باشید راه‌های آسانی را قرار بدهید که سبب گمراهی بازدیدکنندگان و خریداران نشود. دسترسی و سیرکلاسیون‌های مشخص و واضح باعث می‌شود مخاطب مدت‌زمان بیشتری را در فضا باشد و تمایلش برای حضوری دوباره بیشتر شود.

5. داشتن پارکینگ مناسب
یکی از دغدغه‌های امروزی بازدیدکنندگان، پیدا کردن جای مناسب برای پارک ماشین است؛ پس داشتن یک پارکینگ با ظرفیت مناسب از موارد مهمی است که باید در طراحی فضای تجاری در نظر گرفت!

6. وجود کاربری‌های مختلف
استفاده از کاربری‌های مختلف مانند: سینما، رستوران، کافه، انواع فروشگاه‌ها با کالاهای گوناگون و… نشان می‌دهد که یک مجتمع تجاری، توانایی پاسخ‌گویی به بسیاری از نیازهای بازدیدکنندگان را دارد.

به عنوان مثال: گروهی از افراد تنها برای رفتن به فودکورت به مجتمع تجاری مراجعه کرده‌اند. گروهی دیگر برای خرید و گروهی نیز با انگیزه فضاهای گیمینگ و بازی به مجتمع آمده‌اند. از این رو طراحی رستوران، فست فود و فودکورت از الزامات طراحی داخلی مجتمع تجاری است که موجب افزایش تعداد مخاطبان می‌شود.

7. تهویه مناسب هوا
احساس کاربر در زمان حضور در فضای تجاری، یکی از فاکتورهای مهم طراحی فضاست. پس باید به داشتن آسایش حرارتی کاربر توجه کنید. این نکته برای تمام فضاها با کاربری‌های مختلف حائز اهمیت است.

نقشه های مجتمع اداری تجاری 12 طبقه ای
جزئیات پروژه :
3 طبقه زیر زمین
طبقه همکف
8 طبقه بالای همکف
در کل 12 طبقه

شامل :
پلان های مبلمان ، پلان های اندازه گذاری ،نمای شمالی،نمای جنوبی،نمای شرقی،نمای غربی،مقطع a-a و مقطع b-b ,فهرست نقشه ها ، ضخامت قلم ها


تعداد صفحات : 1 | فرمت فایل : DWG

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود