صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  مقاله عملکرد زلزله ای اتصالات تیر فولادی پیش ساخته به ستون

مقاله عملکرد زلزله ای اتصالات تیر فولادی پیش ساخته به ستون

مقاله عملکرد زلزله ای اتصالات تیر فولادی پیش ساخته به ستون
چکیده:
سه نوع اتصال تیر ستون فولادی پیش ساخته متفاوت از اتصالات شبکه اتصال پیچ (WUF-B) غیر مستحکم جوش خورده در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. نمونه های تمام عیار دارای شکل های خاص فراهم شدند تا تأثیرات جزئیات اتصال بر حالت شکست، ظرفیت نهایی و قابلیت کشش را بتوان مشخص کرد. آنها تحت بارگذاری چرخه ای جهت بررسی بیشتر عملکرد زلزله ایشان مورد آزمایش قرار گرفتند.

نتایج تجربی نشان داد که ظرفیت های لحظه اندازه گیری این اتصالات در صورت اتصال ستون به %۱۲ تا %۱۴ لحظه تیر پلاستیک کامل رسید. حداکثر چرخش پلاستیکی تمام انواع اتصال  بیشتر از ۰۲۵/۰ راد و  چرخش های پلاستیک متراکم ۲۰ تا ۳۰ بار حداکثر چرخش پلاستیکی بود. در این شیوه، اتصال نوع یک و سه قابلیت انطباق زاویه رانش طبقه ۰۴/۰ راد را داشت. این نتایج مقاومت اتصال عالی را ثابت کرد و فرصت های بالقوه اتصال نوع یک و سه را جهت استفاده در چارچوب های لحظه خاص (SMFs) در پیش بینی های زلزله ای AISC و اتصال ۲ جهت استفاده در چارچوب های لحظه واسطه (IMFs) را نشان داد.

تحلیل عناصر محدود انجام شد و سازش خوبی با نتایج تجربی نشان داد. کشف شد که فرضیه صفحه پایان  محکم برای اتصال نوع یک و دو مناسب نیست و احتمال بیشتر شکستگی در صفحه های پوشش نسبت به اتصال های تیر برای اتصال نوع ۲ و ۳ مشخص شد.


تعداد صفحات : 25 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود