صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » معارف اسلامی  »  مقاله سیره زندگی و اندیشه های امام خمینی

مقاله سیره زندگی و اندیشه های امام خمینی

این تحقیق با موضوع سیره زندگی و اندیشه های امام خمینی بوده و سیره زندگانی رفتاری ، اخلاقی ، حکومتی ، سیاسی ، فرهنگی و …  امام خمینی را مورد بررسی قرار می دهد.

خوش خُلقی با همسر : همسر، فرزندان و خدمت گزارانی که سالیانی دراز در کنار امام خمینی بودند، همگی به حُسن رفتار امام راحل در محیط خانواده گواهی داده اند. همسر امام در این باره می گوید:

امام، احترام ویژه ای برای من قائل بودند و حتی در اوج عصبانیت نیز هرگز نسبت به من بی احترامی و اسائه ادب نمی کردند. همیشه جای خوب را به من تعارف می کردند و همیشه تا من سر سفره نمی آمدم، شروع به خوردن غذا نمی کردند. به بچه ها هم می گفتند: صبر کنید تا خانم بیاید.

امام خمینی در بیان قدردانی از همسر خویش چنین گفته است: «فداکاری ای که خانم در زندگی کرده اند، هیچ کسی نکرده است. همسر امام در پاسخ به این پرسش که امام چگونه همسری است و در طول سال های زندگی با شما چگونه رفتار کرده است، می گوید:رفتار ایشان با من، بسیار خوب بوده است. من از ایشان، خیلی راضی هستم. همیشه احترام مرا داشته اند. هیچ وقت با تندی صحبت نمی کنند.

اگر لباس و حتی چای بخواهند، می گویند: ممکن است، بگویی به من فلان لباس را بدهند! حتی گاهی خودشان چای خودشان را می ریزند. امام، محیط زندگی را و احترام به همسر و فرزندان را، بخشی از سلامت و سعادت جامعه آینده می دانند.

دختر بزرگوار امام (ره) نقل می کردند که: امام با افراد خانواده بسیار گرم و مهربان بودند و در عین اینکه ما به خاطر جذبه ای که داشتند حساب می بردیم ولی در همان حال خیلی با پدر، گرم و مهربان و صمیمی بودیم. امام همه اولادشان را به یک نظر نگاه می کنند و به همه به یک اندازه محبت دارند به طوری که بعد از این همه سال ما هنوز متوجه نشدیم امام کدام فرزندشان را بیشتر دوست دارند.

فهرست مطالب
امام خمینی (ره) در خانه
احترام به کودکان
اجتناب از غیبت
سیره امام خمینی درتدریس و تربیت شاگردان
احترام به فقها و علما
احترام به والدین در سیره امام خمینی
جایگاه مردم در اندیشه امام‌خمینی
حكومت اسلامی در اندیشه امام
اصلاح جامعه و فرهنگ
نگرش عرفانی امام خمینی به مهدویت
اندیشه سیاسی حضرت امام
ارزش‌ها از منظر امام خمینی
اصالت نهاد خانواده از منظر امام
اندیشه وحدت از دیدگاه امام
عزت نفس و بلند همتی امام
شجاعت، صلابت و هوشیاری امام
تواضع و حسن خلق امام
احترام شایان به مراجع تقلید


تعداد صفحات : 34 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود