صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » برق، الکترونیک، مخابرات  »  مقاله در مورد سیستم اندازه گیری لیزری

مقاله در مورد سیستم اندازه گیری لیزری

این تحقیق در مورد اندازه گیری لیزری می باشد که پس از بیان مفهوم ، به مزایا ، معایب ، کاربرد و روش های اندازه گیری لیزری می پردازد. این تحقیق به دانشجویان رشته های فیزیک ، تأسیسات ، برق (الکترونیک ، الکتروتکنیک) و دیگر رشته های مرتبط با آن پیشنهاد می گردد.

مقدمه
خصوصیات جهت مندی درخشایی و تکفامی لیزر باعث کاربردهای مفید زیادی برای اندازه گیری و بازرسی در رشته مهندسی سازه و فرایندهای صنعتی کنترل ابزار ماشینی شده است.

اندازه گیری با لیزر
پرتو لیزر شکلی از یک خط کش راست و بلند را ایجاد می کند . پرتوهای لیزر برای تراز کردن ساختمان های بلند مورد استفاده قرار می گیرند، نظیر آسمان خراش ها ، پل ها و خطوط راه آهن تا اینکه هنگام ساخت از راست بودن آنها اطمینان پیدا کرد .

خط مستقیم
نور با سرعت فوق العاده زیاد و در خط مستقیم حرکت می کند . بنابر این پرتو لیزر برای مطمئن شدن از راست بودن خطوط کاملا مناسب است برای اینکه می توان این پرتو را بدون آنکه پخش شود دقیقا روی نقطه ی مورد نظر حتی اگر در فاصله ای دور نیز قرار داشته باشد متمرکز کرد.

متر لیزری
اندازه گیری دقیق فاصله های دور با لیزر امکان پذیر است . یک پرتو تک موج لیزر را در فاصله ی زمانی یک میلیونیم ثانیه ارسال کنید . این پرتو پس از برخورد با آینه در کسری از ثانیه مجددا منعکس می شود . اگر شما مدت زمانی را که این رفت و برگشت طول می کشد در سرعت نور ضرب کنید . آن وقت می توانید فاصله ی تا آینه را محاسبه کنید .

بنابراین لیزر در این نوع اندازه گیری فاصله ها ، یک وسیله ی اندازه گیری دقیق به شمار می رود .

فهرست مطالب
مقدمه
اندازه گیری با لیزر
خط مستقیم
متر لیزری
ثابت ماندن
از زمین تا فضا
حرکت قاره ها
فاصله‌سنج لیزری
پالس
حوزه تغییر
محاسبات
تمییز دادن
فن آوری‌ها
کاربرد لیزر در اندازه گیری و بازرسی
هم محور کردن
مسافت سنجی
سرعت سنجی
دیسکهای تصویری و صوتی
نوشتن و خواندن اطلاعات
گرافیک لیزری
نظامی
مدلسازی سه بعدی
ورزشها
فرآیندهای تولید صنعتی
ابزار اندازه گیری لیزری
ایمنی
دورنمای آینده


تعداد صفحات : 19 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود