صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  مقاله در مورد اقتصاد خرد

مقاله در مورد اقتصاد خرد

این تحقیق در مورد اقتصاد خرد می باشد و اهداف و کلیه سرفصل های مرتبط با اقتصاد خرد را مورد بررسی قرار می دهد. این تحقیق به دانشجویان رشته های حسابداری ، امور مالی ، اقتصاد و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.

مقدمه
یکی از مهم ترین اهداف علم اقتصاد پیش بینی دقیق و قابل اطمینان پدیده های اقتصادی است. اقتصاددانان سال ها است که از روش اقتصاد سنجی برای پیش بینی و تحلیل ساختاری پدیده های اقتصادی استفاده می کنند. اخیرا نیز با پیدایش مباحث جدیدی همچون شبکه های عصبی، منطق فازی و الگوریتم های ژنتیک، روش هایی برای توجیه و پیش بینی رفتار پدیده های اقتصادی به علم اقتصاد معرفی شده است.

اقتصاد خرد شاخه ای از علم اقتصاد است که به مطالعه منحصر به فرد اقتصاد ، تجزیه و تحلیل بازار ، رفتار مصرف کنندگان و خانوارها و بنگاه ها می‌پردازد و اساس آن مدلهای ریاضی است.اقتصاد خرد شاخه‌ای از علم اقتصاد است که به چگونگی رفتار انسان ها و انتخاب هایشان در سطح واحدهای خرد یا کوچک اقتصادی مانند یک فرد، یک بنگاه،یک صنعت یا بازار یک کالای خاص می‌پردازد و به چگونگی تعامل بین خریداران و مصرف کنندگان و عوامل موثر در انتخاب خریداران می‌پردازد به طور خاص اقتصاد خرد به الگوی عرضه و تقاضا برای کالاها و خدمات و همچنین تعیین قیمت خروجی در بازار های خاص می‌پردازد و به طور معمول در بازار هایی که در آن کالاها در حال خرید و فروش هستند کاربرد دارد.

اقتصاد خرد به بررسی رفتار اقتصادی انسان‌ها و بنگاههای اقتصادی و نحوه توزیع تولیدات و درآمد در بین آنها می‌پردازد. اقتصاد خرد به اشخاص به عنوان کارگران و تولید کنندگان سرمایه، و همچنین مصرف کنندگان نهایی نگاه میکند. به صورت مشابهی به شرکت های اقتصادی به عنوان مصرف کننده گان سرمایه و کار، و تولید کنندگان محصول نگاه میکند. اقتصاد خرد درصدد است تا پیامد رفتار عقلایی در انسان‌ها را شناسایی کند. با توجه به محدودیت منابع (مثلاً نیروی کار، سرمایه، زمین، توانایی مدیریت و…) انسان‌ها و بنگاههای اقتصادی مایلند که بیشترین استفاده را از منابع موجود ببرند. توابع عرضه، تقاضا، تولید، هزینه، بازارها، تعادل عمومی و اقتصاد رفاه در این بخش جای می‌گیرند.

فهرست مطالب
تعریف اقتصاد
اهداف علم اقتصاد
اقتصاد خرد چیست؟
تفاوت بین اقتصاد خرد و کلان
اهداف اقتصاد خرد
زمینه‌های مهم در علم اقتصاد خرد
اقتصاد خرد، بازار و خانوار
مکاتب اقتصادی
سوسیالیسم تخیلی
مکتب کینز
حقوق مفاسد اقتصادی
قوانین موجود
سرفصل های اقتصاد خرد
۱-عرضه
۲-تقاضا
۳-ارتباط بین عرضه و تقاضا
اصول و قوانین بنیادین عرضه و تقاضا
۴-تولید
۵-کالا
۶- هزینه
۷- زیان
۸- بهره وری در اقتصاد
کاربردهای بهره وری در اقتصاد
۹-پول
۱۰- نقدینگی
مدیریت نقدینگی


تعداد صفحات : 23 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود