صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » هنر و گرافیک  »  مقاله درباره شغل بازیگری

مقاله درباره شغل بازیگری

این تحقیق در مورد شغل بازیگری می باشد و کلیه اطلاعات مربوط به شغل بازیگری ، نحوه ورود ، درآمد ، بازار کار و آینده شغلی و … را بیان می نماید.

مقدمه
اگر عاشق بازیگری بوده و می خواهید از استعداد و خلاقیت خود استفاده کنید، این شغل می تواند برای شما مناسب باشد. کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند. به عبارتی بازیگری به معنای حضور بازیگر بر سر صحنه است.

یکی از مهمترین ویژگی بازیگر، مردم شناسی و داشتن شناخت خوب نسبت به انسان ها و جامعه خود می باشد.به عنوان مثال وقتی می خواهد نقش یک فرد بیمار خاص را بازی کند، باید مدتی روی موضوع تحقیق کرده و باشرایط زندگی و خانواده، مشکلات و دغدغه های آنها به خوبی آشنا شود. همچنین بازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری مناسب، استعداد و ذوق لازم  را داشته و همیشه پذیرای نظرات و انتقادات کارگردان و منتقدان باشد. بازیگران توانمند آنهایی هستند که می توانند نقش های متفاوت و گاهی متضاد را به خوبی اجرا کنند.

مهم ترین هنر بازیگری، باور پذیر کردن نقش از سوی تماشاگران می باشد. در صورتی که بازیگر مهارت و تسلط خوبی بر کار خود داشته باشد، می تواند این باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند.

معمولا بازیگران یا در رشته دانشگاهی مرتبط تحصیل کرده و یا دوره های بازیگری را گذرانده اند. البته برخی نیز به صورت تجربی وارد این شغل شده اند.

ساعت کاری بازیگر تقریبا نامنظم است. اغلب تئاترها در شب اجرا می شوند ولی در طول روز نیز بازیگر باید به تمرین و اجرای آزمایشی آن بپردازد. در فیلم و تلویزیون هم معمولا در طول روز باید زمان های زیادی را بین صحنه های فیلم برداری صرف کند.

سفرهای کاری در شغل بازیگری، به خصوص در سینما و تلویزیون، زیاد است و گاهی بازیگر مدت زیادی را از خانواده خود دور می ماند.

در ادامه با وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، نحوه ورود به شغل،فرصت شغلی و بازارکار و میزان درآمد بازیگر بیشتر آشنا می شوید.

وظایف بازیگر
بازیگر زیر نظر یک کارگردان در تیمی از بازیگران و عوامل فیلم کار می کند. ایفای نقش فقط بخش کوچکی از کار یک بازیگر است. وی زمان زیادی را صرف کارهای زیر می کند:
تحقیق و بررسی روی نقش خود (برای آشنایی کامل با شرایط و خصوصیات نقش و در نتیجه ایفای بهتر و واقعی تر آن)
تمرین
دادن تست اولیه
ارتباط با مدیر برنامه های خود و یافتن نقش بعدی

برخی از بازیگران در کنار بازیگری کارهایی مانند تدریس، عضویت در انجمن های هنری، (گاهی) راه اندازی یک شغل جانبی و… را انجام می دهند.

فهرست مطالب
مقدمه
وظایف بازیگر
مهارت و دانش مورد نیاز
نحوه ورود به شغل بازیگری
محمدرضا فروتن
نیکی کریمی
بهرام رادان
شهاب حسینی
هدیه تهرانی
بازار کار و فرصت شغلی بازیگری
مشکلات بازیگری در ایران
وضعیت استخدام شغل بازیگری در برخی کشورهای جهان
میزان درآمد بازیگر
میزان درآمد بازیگر در برخی از کشورهای جهان
شخصیت های مناسب این شغل
شخصیت های مناسب این شغل بر اساس شخصیت شناسی MBTI
عوامل موثر در بازی بازیگر
نقش بازیگر
ژانر و فرم فیلم
نوع نما
اشیاء موجود در صحنه
تاثیر نوع عدسی دوربین بر بازی بازیگر


تعداد صفحات : 20 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود