صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  مقاله درباره روش های پیشگیری از بارداری

مقاله درباره روش های پیشگیری از بارداری

این تحقیق در مورد روش های پیشگیری از بارداری می باشد و راه های مختلف پیشگیری از بارداری را معرفی و هر کدام را جداگانه مورد بررسی قرار می دهد. این تحقیق به دانشجویان کلیه رشته ها جهت درس تنظیم خانواده پیشنهاد می گردد.

تنظیم خانواده در مقیاس خانوادگی، وسیله‌ای برای فاصله‌گذاری بین فرزندان و تعیین تعداد فرزندان است و در مقیاس اجتماعی یکی از راه‌های برقراری تعادل میان توسعه اقتصادی اجتماعی و میزان رشد جمعیت است. البته جلوگیری از زاد و ولد، تنها راه حل توسعه یافتگی نیست بلکه یکی از راه‌ها می‌باشد که البته تعادل میان رشد اقتصادی و افزايش جمعیت را باید از جایی شروع کرد.

هزينه جلوگیری از تولد هر نوزاد به مراتب کمتر از مخارجي است که به ازای هر تولد یا به صورت خدمات عمومي مورد نیاز و تأمين سلامت- غذا- آموزش و غیره بشود. هدف نهایی طرح تنظیم خانواده ارتقاء سطح سلامت و بهداشت خانواده‌هاست. برای اجرای برنامه‌های تنظیم خانواده می‌توان هدف‌های زیر دنبال كرد:

ارتقاء سلامت زنان
ارتقاء سلامت جنین و شیرخوار

ناتوانی جنسی در مردان
ناتوانی جنسی همیشه مثل کابوسی برای همه مــردان بوده است. هرچـنـد کـه امـروزه با پیشرفت های عــلمی و داروهـایی که برای درمان این مشکل ساخته شده اســت دیـگـر مـسئله وحشـتناکی به نظر نمی آید. امـا راه هـایی هـم وجـود دارد که بتـوان این مشکـل را بـدون اسـتـفاده از دارو بـرطـرف کـرد. پـس قـبـل از اینکه توی خـرج بیفتـید و از بعضی از این داروها که گاهی بسیار خطرناک هم هستند اسـتـفـاده کـنـید، بهتر است که این درمان های طبیعی را هم تجربه کنید.

ناتوانی جنسی چیست؟
در گذشته ناتوانی جنسی را در مردان عدم فعاليت آلت جنسی می دانستند اما امروزه علاوه بر این به معنای ناتوانی در بیرون راندن اسپرم هم می باشد.

دو نوع ناتوانی جنسی وجود دارد: اولیه و ثانویه. مردانی که ناتوانی جنسیشان از نوع اولیه است هیچگاه توانایی کافی برای انجام یک رابطه جنسی را به طور مطلوب نداشته اند. این نوع ناتوانی بسیار نادر است و معمولاً دلایل عمیق روانشناسی مثل ترس از صمیمیت، احساس گناه و اضطراب دارد.در ناتوانی جنسی ثانویه توانایی فعال شدن آلت جنسی بعد از مدت زمانی فعالیت نرمال از دست داده می شود، و این نوع متداول تر می باشد. مردانی که دچار ناتوانی جنسی ثانویه هستند فقط توانایی انجام ۲۵ درصد از فعالیت جنسی را دارند. این نوع ناتوانی معمولاً به طور تدریجی ایجاد می شود و درمانش هم نسبت به نوع اول ساده تر می باشد.

جلوگیری از بارداری
روش های جلوگیری از بارداری را میتوان به ۴ گروه عمده تقسیم نمود:
۱- روشهای طبیعی : منقطع ، ریتم
۲- روشهای مکانیکی : کاندوم، دیافراگم ، اسفنج ، کلاهک ، IUD
۳- روشهای طبی : قرص ، آمپول
۴- روشهای جراحی : توبکتومی ، وازکتومی

فهرست مطالب
مقدمه
ناتوانی جنسی در مردان
ناتوانی جنسی چیست؟
جلوگیری از بارداری
قرصهای ترکیبی
مکانسیم عمل
مزایا
عیب ها
عوارض شایع
موارد منع مصرف مطلق
موارد منع مصرف نسبی
زمان شروع استفاده از قرص
موارد فراموشی قرص LD و HD
فراموشی مصرف قرص تری فازیک
هشدارها و چگونگی برخورد با آنها
قرص پروژسترونی دوران شیردهی ( مینی پیل )
زمان شروع استفاده از قرص شیردهی
مگسترون ( روش تزریقی پیشگیری از بارداری )
زمان شروع استفاده از مگسترون
چگونگی استفاده از مگسترون
آی- یو- دی
بستن لوله های رحمی ( توبکتومی )
تذکرهای بعد از عمل توبکتومی
موارد قابل توجه در پیگیریها
کاندوم
عیب ها
موارد منع مصرف کاندوم
موارد قابل توجه در پیگیریها و مراجعه های بعدی
منابع


تعداد صفحات : 25 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود