صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » آمادگی دفاعی  »  مقاله درباره اهمیت آمادگی دفاعی

مقاله درباره اهمیت آمادگی دفاعی

این تحقیق در مورد اهمیت آمادگی دفاعی بوده و دلایل یادگیری آمادگی دفاعی و کاربرد آن را مورد بررسی قرار می دهد.

مقدمه
همان طور که می دانید هر ساله در کشور ما از روز سی و یکم شهریور ماه به مدت یک هفته مراسمی به نام هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود. در طول این یک هفته نیروهای نظامی و مردم با برپایی مجالس، نمایشگاهها، مانورها و … یاد و خاطره 8 سال دفاع مردم کشورمان را در برابر تجاوز عراق گواهی می دارند و از رزمندگانی که برای دفاع از میهن اسلامی و دفع تجاوز دشمن جان باخته و یا مجروح و معلول شده اند، تجلیل و تقدیرمی کنند.

برای درک ضرورت و اهمیت تجلیل و تقدیر از رزمندگان و مدافعان میهن اسلامی ، فکر کنید وقتی دشمن به کشور ما حمله کرد بخشهایی از آن را اشغال نمود اگر کسی برای دفاع و دفع تجاوز دشمن قدم پیش نمی گذاشت و کمر همت به مبارزه نمی بست چه می شد؟ تجاوز دشمن تا کجا ادامه یافت؟ بنابر این ملاحظه می کنید که فداکاری و از خودگذشتگی رزمندگان ما در زمان جنگ چه خطرات بزگری از کشور و ملت دور ساخته و چه ارزشهای والا و نعمتهای گرانبهایی را برای ما حفظ کرده است. آیا این کار شایسته تحلیل و تقدیر نیست؟

معلوم است که جواب مثبت است در این راه علاوه بر تشکرزبانی، تشکر و قدردانی عملی را هم می توان بکار بست.

تشکر و قدر دانی عملی این است که ما درحفظ و نگهداری دستاوردهای رزمندگان وحاصل ایثارگریهای آنان و ادامه راهشان ازجان و دل بکوشیم و دفاع از آرمانهای ارزشمند انقلاب اسلامی و رهبر کبیر آن را وظیفه اصلی خود بدانیم و همواره برای نگهبانی از این مرز و بوم ودفع تجاوز دشمنان آماده باشیم ** متأسفانه دنیای امروز دنیای حق و عدالت و قانون و انسانیت نیست و استعمارگران و قدرتمندان جز به زورگویی و تجاوز به کشورهای ضعیف به چیزی نمی اندیشند و هر جا بتوانند به توسعه طلبی و زورگویی می پردازند.

فهرست مطالب
مقدمه
اهمیت نظم در زندگی
نظم در نیروهای مسلح
هدف از آموزش نظام جمع
قوانین نظام جمع و روش اجرای آن
1 – اجرای فرمان با نمره و شمارش
2- اجرای فرمان با نمره و بدون شمارش
طریقه قرار گرفتن افراد در صف
بایست
بدو بایست
از راست نظام
آزاد
به چپ چپ
عقب گرد
درجا راحت باش


تعداد صفحات : 17 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود