صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » حسابداری  »  مقاله حسابداری با ترجمه: 52 ابزار برای حسابداری مدیریتی

مقاله حسابداری با ترجمه: 52 ابزار برای حسابداری مدیریتی

عنوان فارسی: 52 ابزار برای حسابداری مدیریتی
عنوان انگلیسی:  Fifty Two Tools of Management Accounting

خلاصه:
گاهی اوقات، یافتن اطلاعات تجمعی درباره تکنیک ها و ابزارهای مدیریت کردن حسابداری دشوار است. این منجر به ایجاد کردن خطراتی برای محقق در زمینه یافتن تکنیک ها و ابزارها از این جا و آن جا می گردد. مجددا گاهی اوقات برخی می خواهند پایه و اساس های روش های جدید و ابزارهای جدید را بدانند که در مدیریت کردن حسابداری مورد استفاده قرار می گیرد. برای برآورده ساختن این اهداف دوگانه، داده های مربوط به روش های مختلف مدیریت حسابداری از کتاب های مختلف، مجلات و مقالات جمع آوری شده اند و در این مقاله به صورت تجمعی به آن اشاره شده است. این مقاله در زمینه ۵۲ تکنیک و ابزارهای مدیریت کردن حسابداری بحث می کند که نسخه بعدی از مقاله اخیر به صورت مختصری در زمینه مدیریت کردن حسابداری می باشد.

روش شناسی:
برای تکمیل کردن هدف مربوط به آماده سازی، داده های گزارش شده از کتاب ها، مجلات و مقاله های مختلف مربوط به مدیریت کردن حسابداری جمع آوری شدند. هر روش با معنای اساسی و فعالیت های به صورت مختصر فراهم شده است.

مقدمه:
حسابداری مدیریتی یا حسابداری مدیرانه مربوط به قوانین و استفاده کردن از اطلاعات حسابداری برای مدیران درون سازمان ها می باشد و برای آن ها به وسیله تصمیم گرفتن تجاری قطعی فراهم و تعیین می گردد که به آن ها اجازه تجهیز کردن بهتر عملکردهای کنترلی و مدیریتی آن ها را می دهد.

برطبق قرارداد موسسه حساب های مدیریتی (CIMA)، حسابداری مدیریتی فرایند معرفی کردن، اندازه گیری کردن، ذخیره کردن، آنالیز کردن، آماده سازی کردن، تفسیر کردن و ارتباط برقرار کردن در مورد اطلاعات مورد استفاده توسط برنامه مدیریتی، ارزیابی کردن و کنترل کردن درون یک موجودیت مستقل و برای اطمینان از استفاده مناسب و قابلیت محاسبه برای منابع آن ها می باشد. حسابداری مدیریتی همچنین آماده سازی گزارش های مالی را برای گروه های غیر مدیریتی مانند گروگذاران، طلبکاران، عوامل و نماینده های نظم دهنده و مراجع مالیاتی را مورد مقایسه قرار می دهد.

برای تکمیل کردن اهداف حسابداری مدیریتی تقریبا روش ها و ابزارهای مختلفی در بازار غالب شده و وجود دارد.


تعداد صفحات : 32 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود