صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » متفرقه » دانش آموزی  »  طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان چهارم درس 15 یک ماجرای زیبا

طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان چهارم درس 15 یک ماجرای زیبا

طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان چهارم درس 15 یک ماجرای زیبا
تعاون در لغت به معنای یکدیگر را یاری کردن و همیاری نمودن است. هر فرد از افراد جامعه انسانی، حتی نیرومندترین انسان‌ها، هرگز نخواهد توانست بی مدد و یاری دیگران به شکوفایی و کامیابی دست یابد، از این رو باید جامعه تشکیل دهند و به یکدیگر یاری کنند.

متن درس در قالب یک ماجرا به جلوه‌ای از موارد تعاون و همیاری متناسب با سن دانش آموزان اشاره می‌کند و در فعالیت‌ها نیز به جلوه‌های دیگر اشاره می‌شود تا دانش آموزان دریابند که تفاوت‌های افراد جامعه از نظر توانایی‌های جسمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… اقتضا دارد که در ابعاد گوناگون زندگی یاور یکدیگر باشند؛ زیرا بدون همیاری، دستیابی به نیازمندی‌های متنوع انسان میسّر نیست، از این رو بدیهی است که همه ما برای موفق شدن، به یاری دیگران نیازمندیم.

ماجرای درس مربوط به خاطرات دوران کودکی خلبان قهرمان، شهید عباّس بابایی است تا زمینه‌ای را فراهم کند که به گونه‌ای غیر مستقیم به بزرگداشت شهدا و فرهنگ دفاع مقدس نیز پرداخته شود.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 6 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:

✅ آشنایی با اهمیت کمک کردن به دیگران و برخی نمونه‌های آن
✅ اشتیاق به کمک به دیگران
✅ تلاش برای کمک به دیگران در موقع نیاز ایشان
✅ توانایی تفکر در پیام قرآنی و درک ارتباط آن با موضوع درس


تعداد صفحات : | فرمت فایل : WORD , PDF

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود