صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  دانلود پاورپوینت در مورد بتن کامپوزیتی

دانلود پاورپوینت در مورد بتن کامپوزیتی

بتن کامپوزیتی، یک مصالح ساختمانی نوآورانه است که از ترکیب مواد مختلف مانند بتن، فیبرهای شیشه ی یا کربنی، و مواد پلیمری به وجود می‌آید. این ترکیب منحصر به‌ فرد خواص مکانیکی بالا و مقاومت در برابر خستگی را فراهم می‌کند، همچنین وزن سبک تری دارد که موجب افزایش کارایی سازه‌ها می‌شود.

بتن کامپوزیتی

مقدمه:
بتون‌ رایج‌ترین مصالح‌ صنعت ساختمان محسوب می‌شود و استفاده از بتون در ساخت پل‌ها، راه‌ها، سدها و تقریبا در تمامی‌ سازه‌ها روز به روز در حال افزایش است. بنابراین هم نیاز به داشتن فناوری برتر در این زمینه ضروری است و هم نیاز به بتون‌های سبک با مطلوب‌ترین خواص و بیشترین کارایی مهم‌ترین کمبود در این حوزه به شمار می‌رود.

از سوی دیگر، در بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران، انفجاری در زمینه تولید و مصرف مواد پلاستیکی مثل نایلون‌ها و ظروف یکبار مصرف رخ داده و روز به روز در حال بیشتر شدن است، از این‌رو، تولیداتی مثل کامپوزیت بتونی ماسه و پلاستیک که با حداقل هزینه ممکن و با هدف بهبود اکوسیستم توسط بازیافت بهینه مواد ضایعاتی صورت می‌گیرد، ارزشمندتر از گذشته نمود پیدا می‌کند.

بتون کامپوزیتی یعنی چه؟
بتون کامپوزیتی از 2 ماده اصلی ماسه بادی و پلاستیک‌های ضایعاتی مانند بطری‌های نوشابه درست می‌شود   که به دلیل وفور منابع مواد اولیه،     هزینه تولید این نوع بتون از دیگر مواد ساختمانی به نسبت ویژگی‌های آن، بسیار پایین‌تر خواهد بود.

مراحل ساخت
برای تولید نمونه‌های آزمایشگاهی این بتون، ابتدا نسبت‌های وزنی مشخصی از 2 ماده اولیه انتخاب شده، سپس پلاستیک ضایعاتی در کوره تا دمایی نزدیک دمای خمیری شدن حرارت داده می‌شوند. پس از این‌که ماده خمیری با ویسکوزیته مشخص به دست آمد، ماسه بادی به آن اضافه می‌شود و با هم زدن، مخلوطی کاملا همگن به دست می‌آید.


تعداد صفحات : 24 | فرمت فایل : پاورپوینت

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود