صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » مقاله » علوم اجتماعی و جامعه شناسی  »  دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجین

دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجین

دانلود تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجین مقاله تحقیق در مورد خانواده خوشبخت مقاله خانواده خوشبخت مقاله خانواده پایدار مقاله خانواده سالم مقاله خانواده در اسلام مقاله خانواده درمانی مقاله خانواده موفق مقاله خانواده و سبک زندگی دینی مقاله خانواده و اعتیاد مقاله خانواده pdf مقاله خانواده و کارآفرینی اختلافات زن و شوهر راه حل اختلافات زن و شوهر حل اختلافات زن و شوهر

Happy families and couples are different

 

موضوع: خانواده خوشبخت و اختلاف زوجین

فهرست مطالب

عنوان
پیش‏گفتار
رساله اول: خانواده خوشبخت
اهمیت تشکیل خانواده و الفت در زندگی زوجین
پایه‌های تشکیل یک خانواده مسلمان
۱- ایمان به خدا و پرهیزگاری
۲- معاشرت نیک و پسندیده
نقش شوهر در محاظت از زندگی خانوادگی و معاشرت پسندیده
نقش همسر در محافظت از زندگی خانوادگی و معاشرت پسندیده
خاتمه
رساله دوم: اختلافات زوجین
اسباب اختلاف بین زوجین
راههای حل اختلاف بین زوجین
آخرین راه‌حل اختلافات زوجین
فهرست موضوعات

مقدمه
حمد و سپاس مر خدای را که به اسلام هدایتمان کرد و از پیروان آن آئینمان قرار داد که جز به هدایت او راه نمی‌یافتیم، به جهت منزه بودنش او را حمد، و به خاطر نعماتش او را سپاس می‌گذاریم و فزونی فضل و کرم از او مسألت داریم.
و شهادت می‌دهم به وحدانیتش بدون داشتن هیچ شریکی، و شهادت می‌دهم به اینکه محمد ص بنده و رسول او می‌باشد که وی را به همراه هدایت [اسلام] و دین حق برای انذار و تبشیر مبعوث کرد تا به سوی حق فراخواند و به سوی نیکی راهنمایی کند. درود و سلام خدا بر ایشان و آل ایشان و یارانشان باد و نیز بر کسانی که رهروان راه اویند، تا روز قیامت، اما بعد:
ای مسلمانان! تقوای خدا پیشه کنید و فرمان او را بزرگ بدارید و در حفظ دین و اماناتتان بکوشید و به ادای مسئولیت‌هایتان بپردازید، در مورد خود و خانواده‌تان پرهیزگاری پیشه کنید و به اصلاح روابط بپردازید.
تعداد زیادی از مردم سعادت را می‌خواهند و خواستار راحتی و طالب آرامش و آسایش روح و روان می‌باشند همچنانکه از اسباب شقاوت، اضطراب و عوامل ناآرامی، خصوصاً در خانه و در بین خانواده گریزانند.
و باید دانست که هیچ کدام از این موارد تحقق نمی‌یابد جز با ایمان به خدای یگانه و توکل بر او و تفویض کارها به او، به همراه استفاده درست از وسائل معیشت و پی بردن به قوانین حاکم بر این اسباب.

اهمیت تشکیل خانواده و الفت در زندگی زوجین
و از مهمترین اسباب تحقیق این سعادت برای فرد و جامعه، تشکیل خانواده و برپایی آن براساس حق می‌باشد. چراکه خدای متعال با حکمت خود خانواده را جایگاه ارزشمندی قرار داده که در اختیار زن و مرد است تا در آن استقرار یابند و به آرامش برسند. خداوند ـ جل جلاله ـ به عنوان منتی بر بندگانش می‌فرماید: «وَمِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِن اَنْفُسِکِمْ اَزْوَاجاً لِتَسْکُنُواْ إِلَیهَا وَ جَعَلَ بَینَکُمْ مَوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یتَفَکَّرُونَ» .
و یکی از نشانه‌های خدا این است که از جنس خودتان همسرانی را برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میان شما مودت و رحمت قرار داد، در این نشانه‌هایی است برای گروهی که می‌اندیشند.


تعداد صفحات : 32 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,