صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » برق، الکترونیک، مخابرات  »  تحقیق در مورد مزایای خطوط انتقال HVDC

تحقیق در مورد مزایای خطوط انتقال HVDC

این تحقیق در مورد مزایای خطوط انتقال HVDC می باشد که پس از تعریف خطوط انتقال HVDC ، به بیان مزایا و مشکلات آن و همچنین پیشرفت های تکنولوژی انتقال می پردازد. این تحقیق به دانشجویان رشته های برق (الکترونیک ، الکتروتکنیک) و دیگر رشته های مرتبط با آن پیشنهاد می گردد.

مقدمه
امروزه سيستم هاي انتقال HVDC اهميت ويژه اي دارند و به دليل ويژگي هاي خاص آنها روز به روز مورد توجه بيشتري قرار مي گيرند. اين سيستم ها در انتقال توان توان براي فواصل زياد ،‌ خطوط انتقال زيرزميني طويل و اتصال بين دو شبكه قدرت بدون عبور اغتشاشات كاربرد گسترده اي پيدا كرده اند. يكي از مشكلات اين خطوط قيمت بالاي تجهيزات مبدل AC به DC و انتقال بيش از ۶۰۰ كيلو متر و انتقال HVDC داراي توجيه است به عنوان مثال درفواصل انتقال بيش از ۶۰۰ كيلومتر و انتقال توسط كابل زير زميني ( بيشتر از ۵۰ كيلومتر ) جهت اتصال جزاير به شبكه ، شرايطي است كه امكان توجيه اقتصادي سيستم HVDC را فراهم مي سازد.

در مصرف انرژي الكتريكي لزوم انتقال اين انرژي را در ظرفيت هاي بالا از مراكز توليد به مصرف ضروري ساخته است اما در سالهاي اخير مسائل محيط زيستي نظير آلودگي بيش از حد در شهرهاي بزرگ از يك طرف و مسائل اقتصادي در توليد و انتقال انرژي با قيمت ارزان از طرف ديگر باعث شده است كه نيروگاهها اكثراً در فواصل دور از مراكز مصرف عمده در محل منبع سوخت ارزان تأسيس شوند و خسطوط انتقال با ظرفيت بالا و طول زياد براي انتقال انرژي ايجاد شود.

مسائل فني خطوط HVAC در انتقال مقادير زياد انرژي در فواصل دور ايجاد خطوط HVAC را ضروري ساخته است . در اين مقاله ما ابتدا يك بررسي كوتاه از سابقه وضعيت كنوني خطوط HVDC ارائه مي دهيم سپس مزاياي فني خطوط HVDC را در مقايسه با خطوطHVAC بيان مي داريم . و بالاخره توسط يك روش استقرايي مقايسه اقتصادي بين خطوط AC و DC را كه منجر به تعيين سربسر اقتصادي مي شود ارائه مي نمائيم .

فهرست مطالب
مقدمه
مطالعه و بررسی خطوط انتقال وانتقال HVDC
مزاياي خطوط انتقال HVDC
پیشرفت های انتقال AC
جبران سازی استاتیک VAR
جبران ساز سری
پیشرفت های مرسوم
FACTS
فناوری کابل
پیشرفت های HVDC
مشکلات خطوط HV DC


تعداد صفحات : 9 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود