صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی  »  تحقیق در مورد زندگینامه استیو جابز

تحقیق در مورد زندگینامه استیو جابز

این تحقیق در مورد بنیانگذار شرکت اپل ؛ استیو جابز می باشد و پس از معرفی زندگینامه وی،به بیان رازهای موفقیت استیو جابز و دیدگاه های مختلف وی پرداخته خواهد شد. این تحقیق به دانشجویان کلیه رشته های تحصیلی جهت درس کارآفرینی پیشنهاد می گردد.

چکیده
استیون پاول جابز کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. در سال ۱۹۷۶، جابز ۲۱ ساله به همراه دوستش استیو وزنیاک ۲۶ ساله، شرکت اپل را تأسیس کردند. اولین رایانهٔ شخصی‌ای که شرکت اپل به بازار معرفی کرد، اپل I نام داشت و پس از آن در سال ۱۹۷۷ اپل II را راهی بازار کرد. در سال ۱۹۸۵ طی یک اختلاف مدیریتی، جابز اپل را ترک کرد و در همان سال شرکت نکست را تأسیس کرد.

از مهمترین محصولات شرکت نکست می‌توان به نکست کامپیوتر اشاره کرد که اولین مرورگر وب بر روی آن ساخته‌شد. در سال ۱۹۹۶ شرکت اپل، شرکت نکست را به مبلغ ۴۲۹ میلیون دلار خرید. طی این معامله استیو جابز، مجدداً به اپل بازگشت. از اتفاقات مهم پس از این مسئله در اپل می‌توان به معرفی آی‌پاد در سال ۲۰۰۱، پرده‌برداری از آی‌تیونزاستور در سال ۲۰۰۳، معرفی آی‌فون در سال ۲۰۰۷ و آی‌پد در سال ۲۰۱۰ اشاره کرد.

جابز در سال ۱۹۸۶ یک گروه گرافیکی (که توسط جابز پیکسار نامیده‌شد) را از بخش گرافیک کامپیوتر لوکاس فیلم خرید. این شرکت توانست فیلم‌های پویانمایی موفقی بسازد. در سال ۲۰۰۶ شرکت والت دیزنی، شرکت پیکسار را خرید. پس از این معامله جابز به سهام‌دار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و به عضویت هیئت مدیرهٔ آن درآمد. در اکتبر ۲۰۰۳ سرطان جابز تشخیص داده شد و در اوت ۲۰۱۱ از سمت مدیرعاملی اپل استعفا داد. تیم کوک، از مدیران ارشد اپل، مدیرعامل شد و جابز به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب شد. استیو جابز در نهایت بر اثر عوارض ناشی از سرطان لوزالمعده، در تاریخ چهارشنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

مقدمه
جابز را همه با آن شوهای تجاری خارق‌العاده‌اش در مک‌ورلد می‌شناسیم و به یاد می‌آوریم ، در حالی که با انرژی زیاد و مشتاقانه خصوصیات محصولات جدیدش را تبلیغ می‌کند و به رخ می‌کشد، محصولاتی که حتی اگر از دید خبرگان، بهترین کالا در رده خود نیستند، از نظر زیبایی‌شناسی، بهترین هستند زندگی جابز واقعا خواندنی است.

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
زندگی
دارایی
روش مدیریت
دیدگاه‌ها
بشر دوستی
افتخارها
۱۲ راز موفقیت استیو جابز
۱ – کارشناسان هیچ‌چیز نمی‌دانند
۲ – مشتریان نمی‌دانند چگونه چیزی را که می‌خواهند به تو بگویند.
۳ – اهمیت جهش به جلو
۴ – بیشترین، بزرگ‌ترین است و بیشترین چالش، کیفیت کار را بهتر می‌کند
۵ -روی طراحی حساب کن
۶ – زمانی‌که از گرافیک‌های بزرگ و حروف درشت استفاده می‌کنی نمی‌توانی اشتباه کنی
۷ – تغییر ایده نشانه‌ای از هوش است
۸ -ارزش با قیمت فرق دارد
۹ – نمایش‌های مدیر اجرایی
۱۰ – شغل مستقیم مدیر اجرایی
۱۱ – بازاریابی
۱۲ – برای این‌که بعضی چیزها را ببینی نیاز است که آن‌ها را باور کنی
درگذشت
۱۳ نقل قول خاطره‌انگیز از استیو جابز
کامپیوتر
طراحی محصولات
شخصیت و منش
طراحی مفید
دیدگاه استیو جابز
بعد از بازگشت به اپل
افتخار به محصولات
استیو همواره به اپل باز می‌گردد
ایمان به آینده
زندگی شغلی
رویارویی با مرگ
غیر فعال و ساکن نباشید
واکنش افراد مشهور به مرگ استیون پاول جابز
نتیجه گیری
منابع


تعداد صفحات : 20 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود