صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » تربیت بدنی  »  تحقیق در مورد تمرینات استقامتی

تحقیق در مورد تمرینات استقامتی

این تحقیق در مورد تمرینات استقامتی می باشد و مفاهیم ، ویژگی ها ، اصول و مراحل انجام تمرینات استقامتی را بیان می نماید.

مقدمه
وقتي ساختن عضلاني ترين بدن هدفي بلند پروازانه باشد، شايد هر فردي تمايلي به رسيدن به آن نداشته باشد. خيلي از مردها تصور مي کنند که انجام تمرينات استقامتي کمي فراتر از حد توان آنهاست. تمرينات استقامتي که بخشي از تمرينات قدرتي است، فوايد بسيار زيادي براي سلامتي دارد; از اين رو مي تواند يکي از بهترين انتخاب ها براي شما باشد.

اما براي تمرينات قدرتي نيز مثل تمرينات استقامتي، قوانيني وجود دارد; اينکه چه هدفي مد نظر شماست و براي رسيدن به آن چه بايد بکنيد.

تعریف تمرینات ورزشی استقامتی(هوازی)

موجب بهبودجریان خون مرکزی و محیطی شده و ظرفیت سلولهای عضلانی رادرجهت تولید مقدار بیشتر ATP تقویت می کندو برای اجرای تمرین نیازبه اکسیژن دارد و چون پیشرفتهایی درظرفیت استقامتی به علت سازگاریهای ناشی ازتمرین به دست می آیدتمرینات استقامتی ازاین نوع است.

تمرینات استقامتی در این موارد به شما کمک می کند. این تمرینات موجب افزایش تعداد ضربان قلب و تنفس می شوند و مصرف اکسیژن در طی این حرکات افزایش می یابد. در نتیجه کارایی قلب، ریه ها و سیستم گردش خون افزایش می یابد و توانایی شما را در انجام کارهای روزانه بیشتر می کند. این تمرینات شامل ورزش هایی مثل پیاده روی ، دویدن، دوچرخه سواری، شنا و کوهنوردی است. در اینجا پیاده روی را که یکی از ساده ترین و مناسب ترین ورزش ها است، شرح می دهیم . ورزش ایجاد شادابی و رضایت می کند.

پیاده روی در خارج از منزل، خصوصاً اگر با هم سن و سالان باشد، سبب جلوگیری از انزواطلبی و افسردگی خواهد شد.

شما با یک برنامه پیاده روی که به آرامی شروع شده و به طور تدریجی سرعت و مسافت آن افزایش یافته است، پس از مدتی می توانید توانایی های تنفسی خود را به حد یک فرد جوان برسانید. بهتــر است قبــل از شروع پیاده روی با حرکـــات کششی عضلات خود را گرم کنید. سپس برای مدت۱۰ تا ۱۵دقیقه پیاده روی کنید. مدت پیاده روی را به تدریج افزایش دهید، تا حداکثر به یک ساعت در روز برسد. بهتراست پیاده روی را در دو نوبت صبح و عصر و هربار ۳۰ دقیقه انجام دهید.اگر توانایی انجام ۳۰ دقیقه پیاده روی مداوم را ندارید می توانید به جای آن ۳ پیاده روی ۱۰ دقیقه ای داشته باشید. برای پیاده روی مسیری هموار و با هوای تمیز انتخاب کنید.یک بطری آب همراه خود داشته باشید.

تمرینات موجب افزایش تعداد ضربان قلب و تنفس می شوند و مصرف اکسیژن در طی این حرکات افزایش می یابد. در نتیجه کارایی قلب، ریه ها و سیستم گردش خون افزایش می یابد و توانایی شما را در انجام کارهای روزانه بیشتر می کند

فهرست مطالب
مقدمه
تعریف تمرینات ورزشی استقامتی(هوازی)
برای انجام پیاده روی نکات زیر را رعایت کنید
تمرينات هوازي (ايروبيک)
تمرينات استقامتي ناهوازي
چطور براي بالا بردن استقامت بدني تمرين کنيم؟
تمرينات اوليه
تمرين با هدف ظرفيت هوازي
بالا بردن ماکسيمم VO2 و آستانه لاکتات
ایروبیک در آب
تمرينات انعطاف پذيري
تمرينات استقامتي در كوهنوردي
عوامل موثر بر عملكرد استقامتي
تمرینات استقامتی (هوازی) برای سالمند
اسپینینگ SPINNING انقلاب در تمرینات استقامتی
تاثیرات ویژه رشته اسپینینگ روی سلامتی
تاريخچه اسپينينگ و سوابق آن
جايگاه اين رشته در آسيا و جهان
قوانین اسپینینگ
تغذيه در ورزشکاران استقامتي
کربوهيدرات ها و ذخيره گليکوژن عضلات
چه مقدار کربوهيدرات بايد مصرف کرد؟
پروتئین ها
چرا دریافت پروتئین مهم است؟
چه مقدار پروتئین مورد نیاز است؟
چرا باید قبل از انجام ورزش چیزی بخوریم؟
توصيه هاي براي غذاهاي قبل از مسابقه
نتيجه گيري


تعداد صفحات : 36 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود