صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم پایه » شیمی  »  بررسی مختصری از سنتز و کاربردهای ترکیبات بی-انامینو کربونیل

بررسی مختصری از سنتز و کاربردهای ترکیبات بی-انامینو کربونیل

بررسی مختصری از سنتز و کاربردهای ترکیبات بی-انامینو کربونیل

خلاصه:
با اتکاء به کاربردهای گسترده استرهای بی – آمینو (انامین های ترکیبات کربونیل) در داروسازی و قالب های ساختاری برای سنتز تنوعی از ترکیبات هترو سیکلیک ، بی- آمینو استرها، بی- آمینو اسیدها ، میکرو- آمینو الکل ها، پپتیدها و آلکالوئیدها ، روش هایی برای سنتز این ترکیبات تاکنون ایجاد شده است. بدلیل اهمیت این ترکیبات بعنوان واسطه ها در سنتز ارگانیک ، یک بررسی مختصر ارائه شده است.

واژگان کلیدی: قالب های ساختاری، بررسی مختصر ، بی- آمینو استرها، هتروسیکلیک و واسطه ها در سنتز ارگانیک

مقدمه
بی-آمینو استرها، سینتون های جذابی برای ساخت هتروسیکل های فعال زیستی مانند پیرازول ها  ، اکسازول ها، کیونولین ها، دی پنزودیازپین ها، پیریدینون ها، تتراهیدرو بنزوسازین ها، تترونیک اسیدها و تترا هیدرو پنانتریدین ها هستند. آن ها برای آماده سازی عوامل آنتی باکتریایی ، ضد التهابی ، ضد تشنج و ضد تومور استفاده می شوند. آن ها همچنین پیش ماده های مهمی برای سنتز مشتقات ضد ۳-آمینو ، ترکیبات آزو، کنون های بی – آمینو، هگزا هیدرو آزولن ها و آلکالوئیدهای ایندولیزیدین هستند.

در نتیجه، بررسی این ترکیبات بسیار مطلوب است . تنوع و تطبیق پذیری آمینو ها بدلیل سرعت عمل در هر دو حمله الکتروفیلیک و نوکلئوفیلیک است. به این دلیل، برای سنتز محصولات متعدد هتروسیکل ها و محصولات طبیعی استفاده می شوند و در نتیجه روش های مختلفی اخیراً برای سنتز آن ها ایجاد شده است که دستاوردهای عظیمی از ترکیبات را برای فرآیندهای اصلی ارائه می کند. علیرغم کاهش زمان واکنش و افزایش محصول و راندمان فرآیند،  اکثر آن ها بر یک روش تمیزتری برای بدست آوردن آمینوها تمرکز کردند.

آمینوها یا انامین های ترکیبات بی-دی کربونیل و شیمی آن ها مورد بررسی قرار گرفت. این آمینو ها یک پتانسیلی را بصورت واسطه های سنتزی چند منظوره در سنتز ارگانیک را در توسعه داروسازی و سنتز هیدروسیلیک نشان می دهند. مهم ترین و سرراست ترین روش شامل مایع کردن ترکیبات بی-دی کربونیل یا امین ها در باز روان کردن در یک حلال اروماتیک با حذف آزتوتروپیک آب است. چند نمونه از آماده سازی آمینوها و شیمی آن ها مورد بحث قرار خواهد گرفت.


تعداد صفحات : 29 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود