صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  بررسی علل افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزش در دانش آموزان

بررسی علل افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزش در دانش آموزان

بررسی علل افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزش در دانش آموزان

این مقاله در رابطه با بررسی علل افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزش در دانش آموزان می باشد و شامل عناوین تعریف افت تحصیلی نقد و بررسی عوامل موثر در افت تحصیلی و … مقدمه افت تحصيلي مشكل اساسي نظام‌هاي آموزشي است كه هر ساله هزينه‌هاي سنگيني به بار مي‌آورد و همچنان در‌حال افزايش است.

بسياري از دانش‌آموزان نمي‌توانند از عهده مواد و محتواي آموزش مسايل برآمده يا در موعد مقرر يادگيري آنها را به پايان برسانند، تاسف‌انگيزتر اينكه بسياري از اين افراد توانايي‌هاي لازم براي كسب موفقيت را دارند اما موفق نمي‌شوند، از طرفي با‌وجود توسعه كمي آموزش رسمي در چند دهه اخير شاهد انتقادهايي از شرايط كيفي تعليم و تربيت در عرصه‌هاي مختلف بوده‌ايم، شرايطي كه موجب پديد آمدن دانش‌آموزان بي‌احساس و انگيزه، فارغ‌التحصيلان بي‌علم و معلمان فاقد خلاقيت شده است، به طوري كه هر چه سطح تحصيلي بالاتر مي‌رود، شوق آموختن در دانش‌آموزان كمتر مي‌شود. بنابراین در این مقاله درصدد آن هستیم ضمن شناسایی برخی از دلایل افت تحصیلی در دوره دبیرستان بخصوص در درس ریاضی راهکارهایی را برای رفع مشکلات ارائه نماییم.

نهاد تعلیم و تربیت در كشور های جهان سوم از یك سو دستخوش بحرانهای مختلف است، و از سوی دیگر خود آفریننده بحرانهای دیگری است. مشكل از آنجا بر خاسته است كه این نهاد نه اهداف مشخصی را دنبال می‌كند و نه با دیگر نهادهای اجتماعی هماهنگ است، از این رو دانش افراد تحصیلكرده با نیازهای جامعه تناسب ندارد. علت اصلی توسعه نیافتگی این بخش از جهان نیز ضعف نظام آموزشی است، زیرا این كشورها یا فاقد تكنولوژی لازمه می باشند یا نیروهای انسانی متخصص و ماهر ندارند و این امر به نوبه خود از ضعف نظام آموزشی آنان نشات گرفته است.


تعداد صفحات : 12 | فرمت فایل : WORD

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود