صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » متفرقه » دانش آموزی  »  اصول طراحی سوالات امتحانی

اصول طراحی سوالات امتحانی

اصول طراحی سوالات امتحانی
امتحان یکی از عناصر فرآیند آموزش و پرورش است که اطلاعات اساسی را برای تعیین سطح کارایی و بهبود و شرایط آموزشی فراهم می سازد.

برای این که اطلاعات کسب شده مفید و موثر واقع شوند لازم است که این اطلاعات با محتوای هدف های آموزشی، برنامه، روش، وسایل و ویژگی های دانش آموزان رابطه مستقیمی داشته باشد.

با توجه به موارد ذکر شده در این قسمت دو فایل آموزشی جهت طراحی سوالات امتحانی آورده ایم. این فایل ها جمعا دارای 20 صفحه بوده و هر یک در دو قالب ورد و پی دی اف آورده شده و امکان ویرایش آن ها وجود دارد.

عنوان فایل اول، اصول طراحی سوالات امتحانی بوده و شامل 15 صفحه می باشد. در این فایل به موضوعات زیر پرداخته شده است. ( توضیحات لازم برای هر موضوع به طور کامل در این فایل ذکر شده است )

امتحان چیست؟، اهداف امتحان، قواعد طراحی سوال امتحانی، انواع سوالات امتحانی، سوال های چند گزینه ای، سوال های صحیح و غلط، سوال های کامل کردنی، سوال های کوتاه پاسخ، سوال های انشایی و …

عنوان فایل دوم، نکات کلیدی طراحی سوالات امتحانی بوده و شامل 5 صفحه می باشد. در این فایل هفتاد نکته کلیدی در مورد سوالات امتحانی و نحوه طراحی آن بیان شده است.


تعداد صفحات : | فرمت فایل : WORD , PDF

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود